Asukoht

ASUKOHT:
Ajaloolane Jaak Juske: Torupilli asum sai oma nime Tartu maantee ja Torupilli otsa tänava ristil 19. sajandi alguses asunud sellenimelise kõrtsi järgi. Õigemini kõrtsi sildil olnud torupillimängija pildi tõttu.

Piirkonnas on nii värskelt renoveeritud kui ka uusi elu- ja ärihooneid, mis moodustavad kauni terviku. Kunderi tänaval on lihtne liikuda nii jalakäijatel, jalgratturitel kui ka ühistranspordi ning auto kasutajatel. Torupilli asumis ning selle ümber on mitmed koolid, kaugel pole ka teatrid ning muuseumid, mistõttu sobib see asukoht ühelt poolt urbanistlikku elustiili hindavatele inimestele, kuid ei välista teiselt poolt rahulikku elukeskkonda.

 

Lähedal asuvad nii Politsei park (mis avati 1938. aastal ning mida Nõukogude ajal nimetati Pioneeride väljakuks) kui ka Kadrioru park. Kadrioru staadion pakub mitmekülgsed sportimisvõimalusi. Jalutuskäigu kaugusel Kadrioru Saksa gümnaasium ja teised koolid – lasteaiad. Igale maitsele hubaseid kohvikuid ja söögikohti. Supermarketid ja ostukeskused 5 minuti kaugusel. Trammi peatus 5 minuti jalutuskäigu kaugusel ja tramm sõidab varsti otse lennujaama.